Spis treści


Podczas termoizolacji i hydroizolacji budynków, w tym ocieplania pianką, cena jest zazwyczaj wypadkową wartości użytych materiałów oraz jakości usług. Solidnie wykonana usługa ma określoną wartość, natomiast ważne, aby wartość ta była współmierna do korzyści, jakie przyniesie samo wprowadzenie zmian w ramach danej realizacji. Proponując współpracę naszym Klientom dbamy o to, aby każda taka propozycja była atrakcyjna pod względem finansowym.

Z ocieplaniem pianką cena termomodernizacji będzie niższa

Świadomość zasad dotyczących profesjonalnego docieplania budynków oraz hydroizolacji sprawia, że wybieramy takie rozstrzygnięcia, które pozwalają uznać nasze usługi za dobrą inwestycję. Dbamy o to, aby związana z ocieplaniem pianką cena była zawsze rozsądna, a jest to możliwe ponieważ:

 • korzystamy z agregatów natryskowych wiodących marek, dlatego jedna aplikacja pianki PUR wystarczy w przypadku termo- i hydroizolacji, nie ma potrzeby wykonywania poprawek;
 • wybieramy piankę poliuretanową od sprawdzonych producentów; długotrwała współpraca z nimi przekłada się na możliwość zakupu solidnych preparatów w korzystnych cenach, a dzięki temu również nasze ceny są atrakcyjne;
 • nasze długoletnie doświadczenie pozwala nam pracować szybko i skutecznie; sama metoda natryskowa to znaczna oszczędność czasu, przy czym umiejętne nakładanie pianki PUR oznacza wydajność rzędu 300 m2 powierzchni w ciągu jednego dnia,
 • system hydroizolacji i termoizolacji metodą natryskową sprawdza się w ramach jednorazowej współpracy jako metoda wszechstronna, zatem gdy zlecisz jednoczesne ocieplenie fundamentów, dachu i elewacji, możesz liczyć na korzystniejsze warunki niż w przypadku każdorazowego zlecania osobnych prac.

Szukając firm, które oferują docieplenia oraz izolacje przeciwwilgociowe nie sugeruj się więc wyłącznie ceną. Przed nawiązaniem współpracy z usługodawcą, którego nie znasz, zawsze warto zapytać o doświadczenie, kompetencje, znajomość specyfiki metody natryskowej.

Od niewielkich obiektów po wielokondygnacyjne budynki

Najprostsze do ocieplania powierzchnie to te całkowicie gładkie, proste, niezawierające żadnych przejść i łączników, natomiast w przypadku pianki PUR docieplanie nawet najbardziej różnorodnych kształtów ścian niewiele się różni od docieplania ścian tradycyjnych. Obiekty:

 • wielkogabarytowe,
 • o skomplikowanej konstrukcji,
 • z zaokrąglonymi ścianami zewnętrznymi lub wewnętrznymi
 • z wielospadowymi dachami,
 • z dachami o kształcie falistym i innych,

z powodzeniem docieplamy pianką, ponieważ przyjmuje ona kształt ocieplanej powierzchni, jest całkowicie termoplastyczna.

Inaczej niż w przypadku różnych dociepleń w postaci gotowych płyt, nie ma tutaj konieczności:

 • formowania,
 • przycinania,
 • zabezpieczania spoin,
 • ponownego uszczelniania mostków termicznych.

Ocieplanie pianką w cenie rozsądnej, konkurencyjnej, jest zatem możliwe niezależnie od rodzaju budynku i jego wielkości. Każda realizacja wymaga jedynie odpowiednich przygotowań i analiz.

Zamów ocieplanie pianką, cenę ustalimy indywidualnie

Właściwości pianki poliuretanowej sprawiają, że wystarczy doba, aby po zakończeniu hydroizolacji fundamentów, czy ociepleniu poddasza wykonywać kolejne działania na tej samej powierzchni. W kontekście ocieplania pianką ceny zawsze będą zależne od wielkości danego budynku i specyfiki powierzonych nam zadań. Twój dom w Białymstoku lub innym mieście również możemy docieplić oraz wykonać fachową hydroizolację w rozsądnej cenie.

Sprawdź także: 5 wytycznych – to sprawdzamy przed izolacją fundamentów 


Najpopularniejsze pytania i odpowiedzi

Jakie korzyści oferuje ocieplenie pianką w kontekście termomodernizacji?

Ocieplenie pianką obniża koszty termomodernizacji dzięki efektywności agregatów natryskowych i wysokiej jakości pianki poliuretanowej. Umożliwia to oszczędność czasu i materiału, a także zapewnia wydajność przy zastosowaniu jednorazowej aplikacji​​.

Czy można ocieplać pianką różnorodne kształty ścian i budynków?

Tak, pianka PUR jest elastyczna i termoplastyczna, dzięki czemu nadaje się do ocieplania obiektów o różnych kształtach i rozmiarach, w tym tych z zaokrąglonymi ścianami czy wielospadowymi dachami​.

Jak szybko można kontynuować prace po zakończeniu ocieplenia pianką?

Dzięki właściwościom pianki poliuretanowej, prace na ocieplonej powierzchni można kontynuować już po dobie od zakończenia hydroizolacji lub ocieplenia​.

Kiedy najlepiej ocieplać pianką PUR?

Optymalny czas na ocieplanie pianką PUR jest zależny od specyfiki projektu i warunków atmosferycznych. Istotne jest, aby dostosować moment ocieplenia do indywidualnych potrzeb budynku i oczekiwań inwestora​.

Czy można chodzić po pianie PUR?

Pianka PUR, używana w branży budowlanej do ocieplenia, jest na tyle wytrzymała, że można po niej chodzić, choć zaleca się zachowanie ostrożności i sprawdzenie jej wytrzymałości przed obciążeniem​.