Spis treści


Izolacja poliuretanowa nie bez powodu cieszy się coraz większym zainteresowaniem inwestorów – zapewnia bowiem szczelność, ochronę przed stratami termicznymi oraz wpływa na obniżenie wysokości rachunków za ogrzewanie. Jej montaż należy jednak odpowiednio zaplanować z uwzględnieniem prac przygotowawczych. Zastanówmy się więc, kiedy ocieplać pianką PUR.

Zastosowania termoizolacji natryskowej

Wybierając materiał izolacyjny, należy wziąć pod uwagę indywidualne cechy konstrukcji (na przykład obecność skosów), a także własne możliwości finansowe. Piankę poliuretanową wyróżnia rozsądna cena i zarazem uniwersalność – odpowiedzi na pytanie, kiedy warto wybrać piankę PUR, jest zatem wiele. Sprawdza się ona przy ocieplaniu budynków gospodarczych, domów jednorodzinnych oraz hal magazynowych czy produkcyjnych. Można nią ocieplać między innymi ściany, fundamenty, stropy oraz dach. W każdym przypadku skutecznie chroni przed nadmiernym wychłodzeniem pomieszczeń, a dzięki trwałości i odporności na uszkodzenia czy wilgoć, zachowuje swoje korzystne właściwości na lata.

prace przygotowawczę

Prace przygotowawcze

Planując wykonanie izolacji poliuretanowej, trzeba mieć na uwadze warunki panujące w danym budynku. W procesie budowy stosowane są różne materiały, zaprawy i wylewki. Zastanawiając się nad tym, kiedy ocieplać pianką PUR, należy więc uwzględnić stopień ich wilgotności. Montaż może odbywać się jedynie wtedy, gdy budynek wytraci tak zwaną wilgoć technologiczną, która negatywnie wpłynęłaby na przyczepność produktu. Przed rozpoczęciem prac powinniśmy również:

  • zabezpieczyć stolarkę okienną i drzwiową przed zabrudzeniami z użyciem specjalnej folii,
  • usunąć zanieczyszczenia z powierzchni, na którą będzie aplikowany materiał izolacyjny,
  • wypełnić nieszczelności w drewnie, kamieniu czy betonie,
  • w przypadku ocieplenia poddasza – ułożyć membranę dachową i zamocować specjalne wieszaki w celu późniejszego wykonania zabudowy z płyt gipsowo-kartonowych.

Chcąc mieć pewność, że podłoże zostanie odpowiednio przygotowane do termoizolacji, warto skorzystać z pomocy firmy SYMERIA. Zatrudniamy doświadczonych specjalistów, którzy wiedzą, jak i kiedy ocieplać pianką PUR. Nasza wykwalifikowana kadra pracownicza służy merytorycznym doradztwem na każdym etapie realizacji zlecenia.

Czy pora roku ma znaczenie?

Jak zostało wspomniane, izolacja poliuretanowa może właściwie spełniać swoją funkcję tylko na suchej powierzchni. Zimą, gdy powietrze jest bardziej wilgotne, proces schnięcia zostaje wydłużony. Optymalnym rozwiązaniem byłoby zatem przeprowadzenie tych prac w cieplejsze dni – to czas, kiedy można bezproblemowo ocieplać pianką PUR. Profesjonaliści dysponują jednak specjalnymi nagrzewnicami, które przyspieszają osuszanie budynku z wilgoci technologicznej. W praktyce więc można montować termoizolację o dowolnej porze roku, choć te kwestie również warto indywidualnie skonsultować z wykonawcami prac.

Skorzystaj z pomocy specjalistów

Kwestia tego, kiedy ocieplać pianką PUR, nie jest jedyną, która wpływa na efektywność termoizolacji. Istotną rolę odgrywa również sposób aplikacji, zatem to zadanie warto powierzyć sprawdzonej firmie SYMERIA. Dysponujemy wysokiej klasy agregatami natryskowymi, które umożliwiają szybkie realizowanie zleceń. Wykonywane przez nas termoizolacje zapewniają domownikom komfort cieplny i pomagają w zmniejszeniu wydatków na ogrzewanie. Nasza działalność została doceniona przez wielu Klientów, a potwierdzenie jakości świadczonych usług stanowią liczne certyfikaty.

Warto przeczytać także: Czy można chodzić po piance PUR?


Najpopularniejsze pytania i odpowiedzi

Jakie są zastosowania termoizolacji natryskowej pianką PUR?

Pianka poliuretanowa PUR charakteryzuje się uniwersalnością i rozsądną ceną. Jest używana do ocieplania budynków gospodarczych, domów jednorodzinnych oraz hal magazynowych i produkcyjnych. Można nią izolować ściany, fundamenty, stropy i dachy, chroniąc pomieszczenia przed nadmiernym wychłodzeniem.

Jakie są kluczowe prace przygotowawcze przed ociepleniem pianką PUR?

Przed wykonaniem izolacji pianką PUR, należy zabezpieczyć stolarkę okienną i drzwiową, usunąć zanieczyszczenia z powierzchni, wypełnić nieszczelności w drewnie, kamieniu czy betonie, a w przypadku ocieplenia poddasza – ułożyć membranę dachową i zamocować specjalne wieszaki do późniejszej zabudowy.

Czy pora roku ma znaczenie przy ocieplaniu pianką PUR?

Optymalnym czasem do przeprowadzenia prac izolacyjnych pianką PUR są cieplejsze dni, kiedy powierzchnia jest sucha. Zimą, z powodu wyższej wilgotności powietrza, proces schnięcia jest wydłużony. Jednak profesjonaliści mogą używać specjalnych nagrzewnic do przyspieszenia osuszania budynku.

Jakie są korzyści ze skorzystania z pomocy specjalistów przy ocieplaniu pianką PUR?

Specjaliści dysponują odpowiednim sprzętem, wiedzą i doświadczeniem, co zapewnia efektywność termoizolacji. Firma SYMERIA używa wysokiej klasy agregatów natryskowych, dzięki czemu termoizolacje są szybko i efektywnie realizowane, zapewniając komfort cieplny i zmniejszenie wydatków na ogrzewanie.

Jakie są zalety izolacji poliuretanowej?

Izolacja poliuretanowa zapewnia szczelność, ochronę przed stratami termicznymi oraz wpływa na obniżenie rachunków za ogrzewanie. Jest trwała i odporna na uszkodzenia oraz wilgoć, zachowując swoje właściwości na lata.