Ocieplenie budynków gospodarczych Białystok - SYMERIA

Ocieplenie budynków gospodarczych

Oferujemy ocieplenie:

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz!
ZadzwońNapisz

Istota ocieplenia budynków gospodarczych

Pierwotnie z ociepleniem budynków gospodarczych związana była termomodernizacja wykonywana prostym sposobem. Dostępność pianki PUR pozwala na to by docieplenie było szybkie, sprawne, precyzyjne i bez konieczności demontażu elementów konstrukcyjnych.

Docieplanie budynków gospodarczych w Białymstoku

Naturalna izolacyjność najczęściej stosowanych materiałów budowlanych sprawia, że budynki gospodarcze są zabezpieczone przed wilgocią i stratami ciepła, niemniej jednak dodatkowa warstwa izolacyjna jest wskazana w budynkach:

  • służących do przechowywania narzędzi oraz sprzętu, a także płodów rolnych (owoce, warzywa, ziarno i inne),
  • przeznaczonych do wykonywania prac niezwiązanych z uprawianym zawodem; np.: warsztat naprawczy, narzędziownia, 
  • o innym przeznaczeniu, np.: obiekty rekreacyjne.
ocieplenie-budynek-gospodarczy-01

Z ocieplaniem budynków może wiązać się termoizolacja określonej kondygnacji, ale również ocieplenie stropu na każdym poziomie lub ocieplenie całej elewacji. Każdy obiekt oceniamy indywidualnie.

Ważne w ociepleniu budynków inwentarskich

Pojęcia ocieplenia budynków gospodarczych i gospodarskich stosowane są zamiennie, natomiast obiekty przeznaczone do hodowli zwierząt powinny być nazywane inwentarskimi i do tej grupy należą między innymi:

  • chlewnie,
  • obory,
  • kurniki.

Sposób ocieplenia takich budynków nie różni się, co do zasady od ocieplenia pianką poliuretanową innych obiektów, ponieważ ten materiał wykazuje dużą uniwersalność i bezpieczeństwo stosowania. Budynki takie mogą zostać docieplone w całości lub częściowo, tak jak w przypadku budynków mieszkalnych.

Pianka poliuretanowa do zadań specjalnych

Natrysk z pianki PUR to idealny system ocieplenia budynków, które narażone są na stały kontakt z czynnikami o wysokim stopniu szkodliwości.

Wysoki poziom wilgotności w szklarniach oraz suszarniach, a także nierówna powierzchnia blachy falistej na ścianach lub dachu obiektów magazynowych to problemy z którymi doskonale poradzi sobie pianka poliuretanowa aplikowana przez agregat.

  • W pierwszej kwestii ważne jest zapobieganie powstawaniu najmniejszych nawet mostków cieplnych.
  • Kwestia druga również nie jest problemem, ponieważ pianka aplikowana jest w formie ciekłej, dlatego docelowo przyjąć może dowolny kształt, a jej doskonała przyczepność zapewni odpowiednie mocowanie.

Prawidłowo nałożona warstwa nie wymaga przycinania ani dodatkowego opracowywania. Na zastygniętą warstwę można stosować materiały budowlane oraz wykończeniowe.

Ocieplenie budynków gospodarczych

Każde zlecenie ocieplenia budynków gospodarczych obsługujemy kompleksowo od wykonania planu prac, kosztorysu, realizacji na opiece serwisowej kończąc. Niezależnie od tego, czy budynki przeznaczane do ocieplania pianką znajdują się w Białymstoku, czy innej, podlaskiej miejscowości, jesteśmy gotowi podjąć działania. Dane znajdziesz w zakładce kontakt – zapraszamy.

Copyright © Symeria 2021 Polityka Prywatności