Ocieplenie elewacji Białystok - SYMERIA

Ocieplenie elewacji

Oferujemy ocieplenie:

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz!
ZadzwońNapisz

Ocieplenie elewacji – komfort cieplny całego budynku

Ocieplenia elewacji w nowych budynkach jak też w tych od lat zamieszkałych możliwe jest z zastosowaniem pianki PUR. Niezależnie od sposobu ogrzewania pomieszczeń i liczby kondygnacji, termoizolacja wykonana pianką poliuretanową pozwoli na to by w krótkim czasie radykalnie poprawić walory użytkowe domu i obniżyć rachunki za ogrzewanie lub chłodzenie.

ocieplenie-elewacji (1)

Ocieplanie elewacji w Białymstoku

Szczelność budynku jest podstawową kwestią, gdy chcemy zmniejszyć koszty ogrzewania lub chłodzenia pomieszczeń, a dodatkowo pozwala na poprawę odporności na zawilgocenia i działanie innych, szkodliwych czynników wewnętrznych oraz zewnętrznych,

Korzyści płynące z ocieplenia elewacji

Elewacja to cała, pionowa powierzchnia zewnętrzna budynku i tak też rozpatrujemy kwestię jej ocieplenia pianką. Pionowy natrysk piany jest działaniem skutecznym, a decyzję, o tym, czy elewację należy izolować od zewnątrz, czy od wewnątrz podejmujemy:

Ocieplenie elewacji
 • w oparciu o aktualny stan elewacji – jeżeli prace wykończeniowe ścian zewnętrznych budynków odbyły się niedawno i powierzchnie nie wymagają renowacji, stosujemy ocieplenie wewnętrzne,
 • zależnie od planów inwestora – jeżeli elewacja wymaga remontu, naprawy lub planowana jest zmiana na inną to jest to dobra okazja do usunięcia „starej” elewacji i przygotowania konstrukcji pod docieplenie,
 • pod kątem sposobu użytkowania obiektu – indywidualne rozwiązania stosowane są w  przypadku budynków gospodarczych oraz przemysłowych; np.: hale blaszane docieplamy zazwyczaj z zewnątrz, aby wytłumić hałasy powstające podczas opadów deszczu, czy gradu.
Pianka PUR skutecznie wypełnia wszelkie nieszczelności, co ma znaczenie zarówno przy elewacjach, jak też podczas ocieplenia fundamentów, które często wykonywane są z takich materiałów, jak pozostałe ściany budynku i poddawane są izolacjom natryskowym.

Adhezja oznacza wzajemne przyleganie do siebie materiałów

Adhezja w przypadku pianki PUR oznacza przyleganie do poszczególnych kategorii materiałów budowlanych, a najlepszą adhezję wykazuje w przypadku aplikacji na:

 • beton, cegły i inne pochodne betonowych materiałów budowlanych,
 • stal, materiały pochodzenia metalowego, w tym wszelkie blachy,
 • drewno i jego pochodne: 
  • płyty OSB,
  • deskowania drewnopochodne,
 • wszelkie membrany oraz papy.

Ocieplenie elewacji możesz zatem z powodzeniem wykonać wybierając proponowaną przez nas piankę PUR między innymi ze względu na jej doskonałe przyleganie do różnych powierzchni, co stanowi gwarancję trwałości docieplenia.

Ocieplanie elewacji w Białymstoku? Jesteśmy do dyspozycji

Nasze działania obejmują całe województwo, dlatego również w Białymstoku wykonujemy liczne realizacje, polegające na ociepleniu elewacji. Jesteśmy gotowi przygotować projekt ocieplenia elewacji Twojego domu. 

Copyright © Symeria 2021 Polityka Prywatności