Docieplanie hal Białystok - SYMERIA

Docieplanie hal

Oferujemy ocieplenie:

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz!
ZadzwońNapisz

Docieplanie hal pianką PUR

Pianka poliuretanowa może być stosowana do docieplania hal o małej (poniżej 500 m2), średniej (500 – 1000 m2)  i dużej (powyżej 1000 m2) powierzchni, a jej działanie jest jednakowo skuteczne. 

Zabezpieczone w ten sposób obiekty lepiej spełniają swoją rolę, ponieważ zwiększa się poziom komfortu cieplnego, a obecne w nich maszyny, narzędzia i inne dobra materialne zyskują odpowiednią ochronę przed chłodem i wilgocią.

Skuteczne docieplanie hal w Białymstoku

Szybkość aplikacji pianki za pomocą specjalnej dyszy, jednym ciągiem powoduje, że najbardziej zaawansowane realizacje możliwe są zazwyczaj do wykonania w jeden dzień. Uniwersalność pianki sprawia natomiast, że może ona być stosowana do termoizolacji w różnych obiektach z jednakową skutecznością.

1. Hale o określonym przeznaczeniu użytkowym

Do tej kategorii zaliczamy obiekty przeznaczone do: prowadzeniu danej działalności, przechowywaniu produktów i towarów, do realizowania procesów produkcyjnych.
Hale można podzielić na:

 • magazynowe,
 • handlowe i handlowo-usługowe,
 • produkcyjne,
 • widowiskowe i sportowe,
 • stacje obsługi pojazdów,
 • sortownie,
 • chłodnie.

  W halach najczęściej brak odpowiedniego systemu ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń, co można w znacznym stopniu zredukować za sprawą termoizolacji.

docieplanie-hal-01

2. Hale wykonane z różnych materiałów

W tym przypadku istotne znaczenie ma lekkość pianki, która przy niewielkiej masie własnej stanowi doskonałą izolację. Nawet najlżejsza konstrukcja hali będzie bezpieczna i nie odkształci się pod ciężarem warstwy izolacyjnej. Pianką PUR docieplamy hale:

 • stalowe,
 • murowane,
 • drewniane.

System jest równie skuteczny w docieplaniu hal o konstrukcji mieszanej, stworzonych z różnych materiałów budowlanych. Izolacja pianka PUR pozbawiona jest łączeń, płynnie rozpyla się na sąsiadujących ze sobą powierzchniach i doskonale do nich przylega.

Warunki niezbędne podczas aplikacji pianki PUR

Aby pianka poliuretanowa stała się pełnowartościową warstwą termoizolacyjną czyli:  przybrała swój, ostateczny kształt, stwardniała, dobrze dopasowała się i zamocowała na powierzchni, konieczne jest przestrzeganie określonych zasad podczas natrysku piany:

 • powierzchnie powinny być czyste i suche, bez uszkodzeń, które mogłyby wpływać na stabilność konstrukcji,
 • odpowiednia temperatura i wilgotność powietrza pomieszczeń przy nakładaniu warstwy wewnątrz budynku,
 • zakup oryginalnego, certyfikowanego produktu, z odpowiednimi atestami.

W naszych realizacjach przestrzegamy wszystkich norm i zasad, a preparaty do docieplania hal wybieramy u sprawdzonych producentów i dystrybutorów, dlatego tak w przypadku hal, jak również przy ociepleniu budynków pianką jesteśmy pewni powodzenia naszych działań.

docieplenie-hal-02

Dodatkowe właściwości – działanie przeciwalergiczne

Pianka poliuretanowa w wersji zamkniętokomórkowej jest sama w sobie wolna od czynników alergizujących, a dodatkowo zamyka drogę wnikaniu wszelkich zanieczyszczeń w strukturę termoizolacji, więc dodatkowo zapobiega powstawaniu siedlisk alergenów. Tę metodę docieplenia hal można uznać za przyjazną zdrowiu i środowisku, ponieważ nie występuje w niej element pylenia, brak składników niszczących warstwę ozonową, izolacja jest też całkowicie bezwonna.

System docieplania hal u naszych Klientów z Białegostoku

Dotychczasowe realizacje na terenie Białegostoku oraz innych miast Podlasia są najlepszym przykładem skuteczności naszych działań. Jeżeli szukasz fachowych usług w zakresie docieplanie hal oraz innych obiektów to zapraszamy do współpracy. Zadzwoń do nas lub wyślij wiadomość.
Copyright © Symeria 2021 Polityka Prywatności