Ocieplenie fundamentów Białystok - SYMERIA

Ocieplenie fundamentów

Oferujemy ocieplenie:

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz!
ZadzwońNapisz

Bezpieczeństwo od podstaw – ocieplenie fundamentów

Fundamenty są tą częścią budynku, która bezpośrednio styka się z gruntem, dlatego podczas ocieplania pianką wymagają dwóch działań: termoizolacji i hydroizolacji. Odpowiednie ocieplenie fundamentów zapobiegnie nadmiernemu wychładzaniu pomieszczeń, natomiast izolacja przeciw wilgoci gruntowej zapobiegnie stałemu zawilgoceniu posad danego obiektu.

Pianka PUR podczas ocieplenia fundamentów

Natrysk pianki poliuretanowej stosujemy niezależnie od rodzaju fundamentów. W ten sposób ocieplamy:

 • fundamenty płytkie, czyli posadowione na głębokości 3-4 metrów: 
  • bezpośrednio na warstwie nośnej,
  • z opcją sztucznych wzmocnień, na przykład zagęszczeniem,
  • ławy, płyty, skrzynie i inne rodzaje,
 • fundamenty głębokie, wykonane w wykopach niższych niż 4 metry: 
  • dobrze przekazują obciążenia z bryły budynku,
  • wymagają zabezpieczenia w postaci obudów lub specjalnych ścianek,
  • są to fundamenty pośrednie – studnie, słupy, kolumny kamienne.

Dociepleniem fundamentów mogą być objęte wszystkie znane w budownictwie wersje, czyli:

 • fundamenty płytowe, skrzyniowe, masywne,
 • stopy fundamentowe,
 • ławy fundamentowe.

Niezależnie od rodzaju fundamentu, czy podpiwniczenia przed przystąpieniem do pracy ocenimy jakie rozwiązanie będzie najkorzystniejsze.

Izolacja fundamentów

Tradycyjne fundamenty wylewane, jak również płyty fundamentowe można z powodzeniem izolować pianką poliuretanową. Izolacja chroni fundament przed nadmiernym wytracaniem ciepła z wnętrz budynku, jak również przed wilgocią. Obecność wilgoci w gruncie sprawia, że warto zainwestować zarówno w ocieplenie jak i hydroizolację fundamentów.

 • Ocieplenie w formie izolacji z zewnątrz zapobiega stratom ciepła z pomieszczenia  i sprawia, że temperatura w piwnicy pozostaje optymalna,
 • Hydroizolacja będąca zabezpieczeniem przed działaniem wilgoci dotyczy zarówno fundamentów, których powierzchnia znajduje się powyżej wód gruntowych, jak też tych położonych znacznie niżej.

Z odpowiednią izolacją fundamentów możesz zmodernizować niemal każdy budynek. Nasi specjaliści doradzą optymalne rozwiązania.

Praktyczne aspekty termoizolacji fundamentów

Problem hydroizolacji budynku powraca wraz z nadejściem  pory wiosennej lub jesiennej  i podczas intensywnych opadów, gdy źle zabezpieczone ściany wchłaniają wilgoć. Nie jest to jednak problem sezonowy, gdyż poziom wód gruntowych i związana z tym wilgotność ścian zależy od wielu czynników. Pianka PUR sprawdzi się w każdej sytuacji i będzie odpowiednią zaporą w:

 1. TERMOIZOLACJACH PIONOWYCH – pianka wypełnia idealnie każdą przestrzeń, a dodatkowo najmniejsze nierówności w strukturze fundamentu,
 2. TERMOIZOLACJACH POZIOMYCH – zabezpieczenie spodu fundamentów w płaszczyźnie poziomej, czyli natrysk pianki na podłogę lub/i na strop pozwala wzmocnić ochronę przed wilgocią, a dodatkowo zapobiega wychłodzeniu najniższych kondygnacji budynku.
Ocieplenie fundamentów

To ważne w hydroizolacji fundamentów

Ponieważ na fundamentach opiera się cały budynek, dlatego w sposób szczególny należy zadbać o ich dobrą hydroizolację. Stosowanie pianki PUR ma za zadanie:

 • Zapewnić ochronę przed podciąganiem kapilarnym, czyli wciąganiem wody z gruntu w strukturę ścian i przemieszczaniem jej ku górze konstrukcji budynku.
 • W przypadku izolacji pionowej wyraźna granica pomiędzy fundamentem a częścią nadziemną zmniejsza ryzyko osiadania budynku.
 • Zapewnić ochronę przed owadami i innych szkodnikami, które niszczą fundamenty, a dzięki temu, że jest bardzo trwała i nie wymaga napraw zabezpieczać fundament przez długi czas.

Termoizolację fundamentu z powodzeniem możesz połączyć z innymi pracami termoizolacyjnymi w ramach jednego zlecenia. Doradzimy optymalne rozwiązanie.

Realizacje ocieplenia fundamentów nie tylko w Białymstoku

Począwszy od Białegostoku poprzez inne miasta na całym Podlasiu, realizujemy zlecenia o rożnym stopniu zaawansowania zawsze profesjonalnie i z zaangażowaniem. Skontaktuj się z nami i poznaj nowoczesne metody ocieplenia fundamentów.
Copyright © Symeria 2021 Polityka Prywatności