Ocieplenie stropu Białystok - SYMERIA

Ocieplenie stropu

Oferujemy ocieplenie:

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz!
ZadzwońNapisz

Najważniejsze metody ocieplenia stropu

Strop stanowi tą część konstrukcji budynku, która jest sufitem danej kondygnacji i jednocześnie podłogą kondygnacji wyższej, dlatego też odpowiednie zabezpieczenie przed utratami ciepła jest niezwykle ważne. W przypadku stropów również stosowane jest ocieplanie pianką PUR, ponieważ właściwości poliuretanu sprawiają, że preparat ten jest wielofunkcyjny.

fachowcy od ocieplania pianką z Białegostoku

Ocieplanie stropów

W przeciwieństwie do ocieplania poddasza użytkowego, podczas ocieplania stropów nie jest konieczne docieplenie połaci dachu. Aby strych nie stanowił ujścia ciepłego powietrza, izolację stosuje się nad ostatnią kondygnacją budynku, czyli uszczelniona zostanie podłoga poddasza. Atuty takiego rozwiązania to:

  • wszechstronność – piankę stosować można na stropy żelbetowe, konstrukcje drewniane oraz na konstrukcje z innych materiałów, ponieważ idealnie przylega do  różnych powierzchni, a dzięki natryskowi wypełnia wszystkie szczeliny,
  • eliminacja mostków termicznych – w przypadku izolowania ostatniej warstwy stropu na poddaszu nieużytkowym ważne jest, aby zatrzymać odpływ ciepła z niższych kondygnacji,
  • ochrona przed wilgocią – właściwości pianki PUR to również zapobieganie przenikaniu wilgoci przez warstwę ocieplenia, co ma istotne znaczenie zwłaszcza w przypadku poddaszy nieużytkowych.

Po ociepleniu strop przestanie być miejscem ucieczki ciepła z wnętrza domu, a Twoje otoczenie stanie się bardziej komfortowe w codziennym użytkowaniu.

Pianką PUR można ocieplać stropy na wszystkich kondygnacjach

Wszechstronność pianki PUR pozwala na to by użyć jej podczas ocieplania stropów pomiędzy poszczególnymi piętrami budynków, w tym także nad piwnicą. W przypadku piwnicy można zastosować izolację obustronną, czyli od spodu stropu oraz na jego powierzchni, która stanowi podłogę parteru. Takie rozwiązanie pozwoli na:

  1. zmniejszenie kosztów ogrzewania budynku, zapobiegając przedostawaniu się wychłodzonego powietrza z piwnicy do pomieszczeń mieszkalnych,
  2. zmniejszy ryzyko zawilgocenia ścian wyższych kondygnacji przy nadmiarze wód gruntowych; dodatkowo zalecana jest izolacja fundamentów,
  3. rozpoczęcie działań mających na celu kompleksową termoizolację budynku,  w przypadku planowanego ocieplenia całego domu.

Przy ociepleniu stropów, jak też innych powierzchni, pianka PUR to materiał:

  • trwały,
  • bezpieczny,
  • antyalergiczny.

Stosowanie pianki PUR przy ocieplaniu stropu pozwala także na izolację akustyczną, poszczególnych pomieszczeń jak i całego budynku, co jest szczególnie ważne w przypadku uciążliwego sąsiedztwa w postaci dróg szybkiego ruchu czy trakcji kolejowych.

Inwestycja w ocieplenie to komfort na długie lata

Pianka natryskiwana jest do przygotowanego wcześniej specjalnego deskowania, które jest  ułożone tak, aby pomiędzy poszczególnymi deskami znalazła się optymalna ilość pianki dedykowana dla danej powierzchni. Jest to rozwiązanie praktyczne, stosowane zarówno w przypadku sufitów jak i podłóg  i w pełni uzasadnione ze względów ekonomicznych.

Pianka PUR po stwardnieniu jest materiałem o dużej nośności. Pozwala to w przypadku docieplania piwnicy od góry na zamontowanie na niej podłogi z drewna lub wykonanie betonowej posadzki.

Zamów ocieplenie stropu, działamy na całym Podlasiu

Pracując w Białymstoku i okolicach znamy specyfikę miejscowego klimatu i doskonale rozumiemy konieczności solidnego zabezpieczenia domów przed utratą ciepła. Naszym Klientom proponujemy indywidualnie dopasowane rozwiązania, zależne od rodzaju budynku i zakresu niezbędnych działań. Z przyjemnością doradzimy również Państwu.

Copyright © Symeria 2021 Polityka Prywatności