Spis treści


Współpracując z właścicielami domów jednorodzinnych podejmujemy się ocieplania pianką zarówno niewielkich, parterowych obiektów, jak również domów o znacznie większym metrażu. W bryle takiego budynku często znajduje się też garaż, użytkowa piwnica lub poddasze, zatem całość wymaga solidnego docieplenia. Suwałki to jedno z licznych miast, w którym niejednokrotnie realizowaliśmy powierzone nam zadania.

Ocieplanie pianką domów jednorodzinnych

 

W ocieplaniu pianką ważne są sprawdzone preparaty

Komfort przebywania w domu niezależnie od pory roku, jest jednym z oczekiwań naszych Klientów. Takie założenie możemy zrealizować w każdym budynku, pod warunkiem, że:

  • prace budowlane zostały wykonane zgodnie z projektem zatwierdzonym przez właściwy Urząd Nadzoru Budowlanego,
  • zabezpieczono wszystkie mostki termiczne, inne niż te, które zostaną wyeliminowane poprzez ocieplanie pianką,
  • stolarka okienna i drzwiowa została prawidłowo dobrana i zamontowana, łącznie z zabezpieczeniem pod kątem szczelności ościeży.

Zastosowanie pianki PUR będzie wtedy uzasadnione, a samo wykonanie termoizolacji sprawi, że ogrzane powietrze z domu nie będzie zbyt szybko przenikać na zewnątrz, jednocześnie chłodne powietrze z zewnątrz zawsze napotka barierę w postaci solidnego ocieplenia ścian, poddasza, czy fundamentów.

O jakości pianki poliuretanowej decydują jej komponenty, z których główne to mieszanina dwóch substancji:

  • poliolu, w skład którego wchodzą między innymi katalizatory, stabilizatory oraz emulgaotory,
  • izocyjanianów organicznych, które w obecności wody wpływają na spienianie poliuretanów.

Dokumentacja pianek PUR zawierać powinna nie tylko specyfikację techniczną, lecz również informacje o dopuszczeniu danego preparatu do użytku. W naszych realizacjach korzystamy wyłącznie z pianki poliuretanowej o sprawdzonych właściwościach, atestowanej i certyfikowanej.

Sprawdź ofertę ocieplania pianką PUR w Suwałkach.

Ocieplanie pianką poliuretanową do wszystkich pomieszczeń

Specyfika domów polega na zróżnicowanych warunkach panujących w poszczególnych pomieszczeniach. Tym bardziej uniwersalność ocieplania pianką poliuretanową warto rozważyć jako główną opcję, ponieważ jedna metoda zastąpi wiele innych, a dom zostanie docieplony w całości.

  1. Począwszy od góry budynku, ważne jest ocieplenie poddasza. Czy to poddasze na zasadzie nieużytkowanego strychu, czy zaadaptowane poddasze użytkowe, jego wnętrza narażone są na skrajne temperatury ze względu na wysokość kondygnacji. Palące słońce lub srogi mróz odczuwane są tutaj znacznie dotkliwiej, gdy nie zostanie zastosowana warstwa termoizolacji.
  2. Poszczególne piętra oraz parter, ale również wspomniane wyżej poddasze, należy rozpatrywać również pod kątem przeznaczenia poszczególnych pomieszczeń.
  3. Docieplanie piwnicy i fundamentów to również istotna kwestia, ponieważ wychłodzone ściany i stropy, zwłaszcza z tendencją do zawilgocenia, mogą znacznie obniżać bilans energetyczny całego budynku.

Tam także pianka PUR spełni swoje zadanie, ponieważ jej adhezyjność (zdolność przylegania do innych powierzchni) jest na tyle wysoka, że izolacje pianką nie wymagają dodatkowych wzmocnień i spoiw.

Idealne rozwiązanie na każde warunki domowe

Pianka poliuretanowa eliminuje całkowicie ryzyko pozostania zimnego powietrza pomiędzy warstwą izolacji, a ocieploną powierzchnią, zapewniając jednocześnie odpowiednią paroprzepuszczalność.

Ze względu na zdrowie domowników jest to istotne, ponieważ nadmiar wilgoci przyczynia się do powstawania pleśni i tak, jak zawilgoceniu nie ulegnie sam poliuretan, tak warstwy wykończeniowe zawsze narażone są na ryzyko. Prawdopodobieństwo jest jednak znacznie mniejsze przy odpowiednio wykonanych izolacjach natryskowych.

Ocieplanie pianką w Suwałkach – jesteśmy gotowi na nowe zlecenia

Ostatnie zimy trudno byłoby uznać za wyjątkowo mroźne, niemniej z ocieplaniem pianką wiąże się łatwość utrzymania odpowiedniej temperatury w domu niezależnie od aury. Składają się na to również inne czynniki, natomiast poprzez docieplenia poddasza, strychu i kondygnacji pośrednich ryzyko niekontrolowanego wychłodzenia jest zredukowane niemal do zera.

Jeżeli potrzebujesz fachowej pomocy, doradztwa lub umówienia terminu wykonania termoizolacji w Twoim domu w Suwałkach, zapraszamy do zakładki „Kontakt”.

Sprawdź także: Ocieplanie pianką – hydroizolacja fundamentów, część 1


Najpopularniejsze pytania i odpowiedzi

Jakie są zalety ocieplania pianką poliuretanową?

Ocieplanie pianką poliuretanową zapewnia wysoką efektywność termoizolacyjną, eliminuje mostki termiczne i zapewnia lepszą szczelność budynku. Jest również trwałe i odporne na czynniki zewnętrzne.

Czy ocieplanie pianką jest odpowiednie dla każdego rodzaju budynku?

Tak, ocieplanie pianką poliuretanową jest uniwersalne i może być stosowane w różnych rodzajach budynków, w tym domach jednorodzinnych, zarówno w nowych konstrukcjach, jak i przy renowacjach.

Jakie są kroki przygotowawcze przed ociepleniem pianką?

Należy upewnić się, że prace budowlane są zgodne z projektem, zabezpieczyć mostki termiczne i wybrać odpowiednią stolarkę okienną i drzwiową. Ważna jest także ocena stanu budynku i jego specyfiki.

Jakie są główne komponenty pianki poliuretanowej?

Głównymi składnikami pianki poliuretanowej są poliol oraz izocyjaniany organiczne. Razem tworzą one skuteczną izolację termiczną po nałożeniu.

W jakich warunkach należy stosować piankę poliuretanową?

Pianka poliuretanowa jest skuteczna w różnych warunkach domowych. Zapewnia izolację termiczną i chroni przed wilgocią oraz tworzeniem pleśni.