Dowiedz się więcej o piance poliuretanowej. Część 2.: Unikalne właściwości
Spis treści
- Jak jeszcze ocieplenie budynku pianką ulepszy Twoje otoczenie
- Doskonały efekt pianki poliuretanowej w kilkanaście sekund
- Pianka poliuretanowa – parametry zatwierdzone badaniami
- Najpopularniejsze pytania i odpowiedzi
Pianka PUR jest tworzywem samogasnącym, zatem zmniejsza ryzyko rozprzestrzeniania się ognia w pomieszczeniach. Co więcej, w kontakcie z ogniem nie wydzielają się żadne szkodliwe substancje, dlatego również w ekstremalnych sytuacjach szkody zostaną ograniczone do minimum.
Jak jeszcze ocieplenie budynku pianką ulepszy Twoje otoczenie
Niezależnie od tego, czy planujesz ocieplenie poddasza użytkowego, pomieszczeń na parterze domu, czy całych ścian od wewnątrz, dzięki piance poliuretanowej zmniejszy się na określonych powierzchniach:
- ilość kurzu – zwłaszcza w przypadku pianki zamkniętokomórkowej znikome jest ryzyko osiadania kurzu, co jest ważną zaletą dla alergików,
- ryzyko skorodowania – powierzchnie metalowe dotknięte w niewielkim stopniu korozją wystarczy oczyścić przed natryskiem pianki; warstwa izolacji zabezpieczy metal przed wilgocią,
- ryzyko butwienia – wypaczanie powierzchni drewnianych to standard, gdy są one nadmiernie zawilgocone; aplikacja pianki PUR działa w tym przypadku również jak impregnat.
Wszystkie właściwości takiej formy termoizolacji odczuwalne są zarówno w budynkach postawionych przed wieloma dekadami, jak również w tych, które mamy okazję ocieplać tuż po ich powstaniu. I w przypadku obiektów budowanych metodą tradycyjną, i w tych nowoczesnych, energooszczędnych, taka forma docieplenia spełnia swoje zadanie.
Doskonały efekt pianki poliuretanowej w kilkanaście sekund
Usprawnieniem naszej pracy jest nie tylko fakt, że piankę poliuretanową nakłada się z niezwykłą szybkością, ale również to, że w ciągu kilkunastu sekund kończy się etap jej pęcznienia. Już na etapie natrysku będziesz wiedzieć, jaką grubość ma warstwa termoizolacji.
Co więcej, metoda ta nie wymaga dodatkowych warstw pośrednich, konstrukcji wspornikowych oraz innych systemów i konstrukcji dla utrzymania pianki na ocieplanych powierzchniach. Oddziaływanie międzycząsteczkowe pomiędzy cząstkami pianki PUR i drewnem, folią izolacyjną lub inną dowolną powierzchnią, pozwala osiągnąć przyczepność na wzór taśm samoprzylepnych.
Pianka poliuretanowa – parametry zatwierdzone badaniami
Nasze realizacje na terenie Białegostoku oraz bliższych i dalszych okolic to zlecenia, w których zawsze stosujemy piankę poliuretanową wiodących producentów. Mamy wtedy pewność, że na etapie badań laboratoryjnych, a także zakładowej kontroli produkcji nie wystąpiły żadne przeciwwskazania. W efekcie każde ocieplenie budynków gospodarczych, hal, czy domów odbywa się zgodnie z odgórnymi regulacjami.
Przeczytaj także: Dowiedz się więcej o piance poliuretanowej. Część 1.: Produkcja
Najpopularniejsze pytania i odpowiedzi
Jakie są zalety pianki poliuretanowej w ocieplaniu budynków?
Pianka poliuretanowa, używana do ocieplania budynków, ma wiele zalet. Zmniejsza ryzyko rozprzestrzeniania się ognia, nie wydziela szkodliwych substancji przy kontakcie z ogniem, a także ogranicza ilość kurzu, co jest korzystne dla alergików. Chroni też powierzchnie metalowe przed korozją i drewniane przed butwieniem.
Jak szybko aplikuje się piankę poliuretanową?
Pianka poliuretanowa aplikowana jest z niezwykłą szybkością, a etap jej pęcznienia kończy się w ciągu kilkunastu sekund. Dzięki temu, już na etapie natrysku można wiedzieć, jaką grubość ma warstwa termoizolacji.
Jakie są parametry pianki poliuretanowej zatwierdzone badaniami?
Pianka poliuretanowa stosowana w realizacjach, np. w Białymstoku i okolicach, pochodzi od wiodących producentów i jest zatwierdzona badaniami laboratoryjnymi oraz zakładową kontrolą produkcji. Zapewnia to bezpieczeństwo stosowania i skuteczność izolacji.
Czy pianka poliuretanowa jest odpowiednia dla alergików?
Tak, pianka poliuretanowa jest odpowiednia dla alergików, szczególnie wariant zamkniętokomórkowy, który minimalizuje ryzyko osiadania kurzu.
Czy pianka poliuretanowa zabezpiecza przed korozją i butwieniem?
Tak, pianka poliuretanowa skutecznie zabezpiecza powierzchnie metalowe przed korozją oraz drewniane przed butwieniem. Jest to możliwe dzięki jej właściwościom izolacyjnym i ochronnym.