Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

OCIEPLANIE KURNIKÓW, OBÓR I CHLEWNI

Izolacja kurników, obór i chlewni to jeden z głównych obszarów zastosowań pianki zamknięto-komórkowej we współczesnym, nowoczesnym rolnictwie i hodowli.

Ocieplenie pianką zamknięto-komórkową budynków inwentarskich oznacza bardzo szybką realizację, optymalizację kosztów i możliwość adaptacji starych obiektów bez konieczności ponoszenia kosztów budowy nowych budynków. Pianka ta jest nienasiąkliwa, odporna na wilgoć, gazoszczelna i zabezpieczająca przed roszeniem i kapaniem wody. Doskonałe parametry izolacyjne (λd = 0,022 W/m.K) umożliwiają utrzymanie optymalnej temperatury wewnątrz obiektu przy minimalnym zużyciu energii.

Zastosowanie piany zamknięto komórkowej w obiektach inwentarskich pozwoli osiągnąć następujące cele:

  • Grubość warstwy piany 2-3 cm uszczelnienie budynku i umożliwienie pracy systemu wentylacji w funkcji wentylacji podciśnieniowej – brak „lewego” dopływu powietrza oraz gwarantuje brak efektu skraplania na powierzchni stropu.
  • Grubość warstwy piany 5-8 cm zapewni tanią rewitalizację istniejących obiektów – izolację wykonuje się od wewnątrz budynku, czyli nie ma konieczności demontażu połaci dachu w celu zaizolowania kubatury budynku od góry. Naniesienie warstwy piany poprzedza osłonięcie urządzeń inwentarskich takich jak np. linie pojenia, karmienia folią i zabezpieczenie podciągów smarem.  Możliwe jest także zaizolowanie pianą ścian bocznych oraz szczytowych budynków inwentarskich.
Chcesz ocieplić budynek inwentarski?Marcin Marek Sawicki

Umów się na bezpłatną wycenę

Wycena i doradztwo jest całkowicie bezpłatne i odbywa się każdorazowo na życzenie klienta.

Nasze realizacje: