Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

OCIEPLANIE FUNDAMENTÓW

poddasze przekroj"Warto zadbać o to, aby izolacja fundamentów była wykonana w sposób precyzyjny i w pełni profesjonalny. Dzięki odpowiedniej technice i dobrej jakości materiałom możliwe jest zabezpieczenie budynku przed wodą, wilgocią oraz uciekaniem ciepła na zewnątrz. Należy pamiętać, że uszkodzenia wynikające z niewłaściwej ochrony ścian fundamentowych mogą być na tyle poważne, że nie będzie szansy na ich zreperowanie. Mokre ściany ulegają korozji i szybko niszczeją pod wpływem zamarzającej wody. Brak odpowiedniej ochrony sprawia, że do gruntu ucieka więcej ciepła. Wilgoć szybko może rozprzestrzeniać się na pozostałe elementy konstrukcyjne budynku. To z kolei może spowodować łuszczenie się farb czy rozwijanie się pleśni oraz glonów.

Zabezpieczenie fundamentów budynku poprzez izolację przeciwwilgociową możemy podzielić na dwa zasadnicze rodzaje. Pierwszym jest hydroizolacja pozioma, która ma za zadanie zabezpieczyć konstrukcję budowli przed wodą niewywierającą ciśnienia. Mowa tu o wodzie opadowej, czy np. podciąganiu kapilarnym (zjawisko polegające na podciąganiu i rozprowadzaniu wody na ściany budynku przez nasiąknięty mur). Tego typu izolację stosuje się na fundamentach umieszczonych powyżej poziomu wód gruntowych.

Drugim rodzajem izolacji przeciwwilgociowej jest hydroizolacja pionowa, która odpowiada za osłonę fundamentów od strony gruntu. W tym wypadku warstwę izolacji układa się na ścianie fundamentowej i dodatkowo osłania materiałem termoizolacyjnym. W zależności od podłoża w jakim będzie znajdował się fundament, stosuje się jedną z metod izolacji pionowych tj. lekką izolację przeciwwilgociową, średnią izolację przeciwwodną oraz ciężką izolację przeciwwodną.

Izolacja przeciwwilgociowa wykonana z pianki PUR ma znakomite właściwości użytkowe, daje gwarancję trwałości, pełnej ochrony przed wilgocią, a także doskonałego zabezpieczenia przed uciekaniem ciepła na zewnątrz. Obecnie pianka poliuretanowa jest najkorzystniejszym materiałem, który możemy zastosować do zabezpieczenia fundamentów konstrukcji budowlanej mieszkalnej, czy np. przemysłowej. Pianka nie nasiąka wodą, posiada doskonałe właściwości termoizolacyjne i jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto trwałość pianki gwarantuje znakomite właściwości izolacyjne przez kilka dziesięcioleci, a nawet dłużej. Warstwa docieplająca pianki poliuretanowej w przypadku fundamentów może mieścić się w granicach 3cm – 4cm. Już taka grubość zapewnia nam wystarczającą izolację i wpływa na zmniejszenie zużycie energii cieplnej.

Jeśli chcieliby Państwo dowiedzieć się więcej na temat tej metody zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Marcin Marek Sawicki

Umów się na bezpłatną wycenę

Wycena i doradztwo jest całkowicie bezpłatne i odbywa się każdorazowo na życzenie klienta.