Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

OCIEPLANIE PODDASZA

poddasze przekrojJednym z najbardziej kluczowych momentów podczas modernizacji lub budowy domu jest izolacja (ocieplenie) poddasza.Wadliwie wykonana może doprowadzać do strat energetycznych w budynku nawet do 30 procent. Dlatego inwestorzy powinni decydować się na inwestycję w wykonanie izolacji za pomocą pianki poliuretanowej. Technologia ta izoluje strych dzięki swoim bardzo dobrym parametrom termoizolacyjnym. Dodatkowo eliminuje efekt mostków termicznych, dzięki właściwościom penetrującym. Wykonanie izolacji można zarówno wykonać przy udziale pian otwartokomórkowych jak i zamkniętokomórkowych z zastrzeżeniem faktu, że w przypadku tych drugich budynek musi być wyposażony w wentylację mechaniczną.

Dzięki zastosowaniu pianki PUR sprawność energetyczna budynku może poprawić się nawet o 70 proc. Jednak walczymy nie tylko o liczby. Równie ważnym aspektem jest kwestia naszego komfortu. Tylko dobrze wykonana izolacja spowoduje, że przebywanie w budynku będzie komfortowe przez cały rok. Warstwa izolacyjna z poliuretanu spowoduje, że latem budynek nie będzie się nadmiernie nagrzewał, a zimą będzie utrzymywał ciepło.

W porównaniu z tradycyjnymi metodami docieplenia poddasza substancje te są praktycznie idealnym rozwiązaniem. Przede wszystkim pianki PUR nie ulegają degradacji, nie zmniejszają swojej objętości i nie zsuwają się, co może pogarszać sprawność izolacyjną przegrody. Eliminują efekt kondensacji pary i nie chłoną wilgoci. Tradycyjne metody sprawiają kłopoty w utworzeniu szczelnej przegrody wypełniającej każdy „zakamarek” poddasza. Docinanie, a następnie spasowanie ze sobą kawałków, np. wełny mineralnej nigdy nie da stuprocentowej pewności, że izolacja jest szczelna i nie powstaną mostki termiczne. Izolacje poliuretanowe wypełniają każdą szczelinę dzięki temu, że powiększają swoją objętość w trakcie aplikacji.

Pianka poliuretanowa bardzo dobrze sprawdza się nie tylko jako ocieplenie i docieplenie budynku, ale również jako izolacja akustyczna – jest to bardzo ważne przy dachach z membraną dachową i blachodachówką. Bardzo dobre parametry wygłuszające znacznie redukują hałas pochodzący od blachy, np. przy intensywnych opadach sprawiając, że izolacja ta świetnie w przypadku poddaszy i strychu.

Wykonanie izolacji strychu jest również uzasadnione pod względem ekonomicznym. Aplikacja pian komórkowych jest tańsza i szybsza niż w przypadku tradycyjnych metod ocieplania.

Zalety:

01Podnosi sprawność energetyczną budynków (obniża koszty ogrzewania i klimatyzacji obiektów)

02Posiada bardzo dobre parametry izolacyjne (porównując z wełną mineralną lub styropianem),

03Zapewnia ciągłość powłoki izolacyjnej

04Szczelność (brak mostków termicznych)

05Izoluje akustycznie

06Zabezpiecza przed wnikaniem pyłu i kurzu z zewnątrz budynku

07Zupełnie eliminuje kondensację pary wodnej

08Jest bardzo trwała (nie utlenia się)

09Produkt nierozprzestrzeniający ognia (samogasnący). Nowość 2016 piana otwarto komórkowa o klasyfikacji E w zakresie reakcji na ogień (zgodnie z normą można ją stosować bez konieczności oddzielenia od pomieszczenia przegrodą niepalną, czyli np. płytą kartonowo-gipsową).

10Przyczepność do prawie każdego podłoża (blacha, beton, drewno, folia)

11Lekkość (minimalne obciążenie powierzchni)

12Szybkość instalacji

13Brak nieprzyjemnego zapachu

14Jest produktem przyjaznym dla środowiska (nietoksyczny)

15Dobry stosunek parametrów izolacyjności do grubości warstwy - oszczędność miejsca w przypadku modernizacji niskich poddaszy

Jesteś zainteresowany ociepleniem poddasza pianką?Marcin Marek Sawicki

Umów się na bezpłatną wycenę

Wycena i doradztwo jest całkowicie bezpłatne i odbywa się każdorazowo na życzenie klienta.

Nasze realizacje:

Miejsce inwestycji: Zabiele gmina Kolno, woj. Podlaskie.
Zakres prac: izolacja poddasza - wypełnienie przestrzeni pomiędzy krokwiami. Grubość izolacji min. 180 mm.
Zastosowana piana: Izopianol 03/10N klasa S.


Miejsce inwestycji: Kolno, woj. podlaskie.
Zakres prac: dom zbudowany w systemie kanadyjskim - izolacja poddasza, wypełnienie przestrzeni pomiędzy krokwiami o grubości 180 mm. Wypełnienie pianą ścian zewnętrznych od wewnątrz domu oraz ścian działowych w pomieszczeniach. Grubość izolacji 100mm. Usunięcie nadmiaru piany ze ścian pod kątem mocowania ścian wewnętrznych bezpośrednio na konstrukcji ścian.
Zastosowana piana: Izopianol 03/10 N klasa S